Najlepsze miejsce do gry w Polsce
To także nasz wspólny wyraz troski o Ziemię. Działająca pod patronatem PK, Krakowska Orkiestra Staromiejska została założona w 1988 r. Jest zespołem o bigbandowym brzmieniu, który z sukcesami bierze udział w imprezach, konkursach i festiwalach muzycznych oraz w międzynarodowych projektach artystycznych. Muzycy uświetniają też uroczystości odbywające się na Politechnice Krakowskiej. Orkiestra oprócz nagród zdobytych na festiwalach muzycznych posiada także wiele wyróżnień za swój dorobek artystyczny czy wkład w kulturę przyznanych przez różne gremia.
Zmarł prof. Andrzej Białkiewicz, Rektor Politechniki Krakowskiej
W przestrzeni publicznej kolportowane są bowiem nieprawdziwe informacje, często godzące w dobre imię uczelni, przypisujące jej władzom całkowicie zmyślone zamierzenia. Dlatego pragnę przedstawić fakty i główne założenia naszej koncepcji zagospodarowania nieruchomości Uczelni, w tym długoterminowy plan dla Czyżyn. Jako najważniejsze zakłada on, że w przyszłości powstanie tam atrakcyjnie zagospodarowany, zielony kampus nowoczesnej uczelni technicznej, otwarty dla mieszkańców i gości Krakowa. Długofalowy plan dla Czyżyn wymaga uwzględnienia już dziś w dokumentach planistycznych miasta Krakowa kompleksowej, w miejsce punktowej, wizji ich zagospodarowywania, niezależnej od populistycznych nacisków i bieżącej polityki. Partnerstwo z Polskim Związkiem Narciarskim stawia przed naukowcami Politechniki i nowym Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej niestandardowe wyzwania. Główne przeznaczenie otwartego przed miesiącem centrum badawczego to prowadzenie badań z zakresu inżynierii wiatrowej, inżynierii śniegowej i inżynierii środowiska, dotyczących m.in.
- Angażując się we współpracę z Ministerstwem Infrastruktury w ramach promowania Planów Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Politechnika Krakowska włączy się we wcześniejsze liczne działania resortu dot.
- Władysławy Marii Francuz, prof. oświaty, zakończyło 13.
- Publikowane są one przez organizację Quacquarelli Symonds (QS) (do 2009 r. wspólnie z „Times Higher Education”).
Politechnika i Polski Związek Narciarski – przez wspólne innowacje po medale
– Optyka uczelni technicznych czy ekonomicznych jest inna niż nasza. My też mamy badania tak jak wy, ale my nie staramy się o granty krajowe, bo przy tym poziomie zagłodzenia nauk przyrodniczych i medycznych to finansowanie jest całkowicie niewystarczające. Nam zostają starania o granty prestiżowe, europejskie – dodawał rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Piotr Jedynak. – Czy powinniśmy dążyć do samoregulującego się świata nauki, który sam jest za siebie odpowiedzialny, sam sobą zarządza i nie ma żadnego nadzoru? Brzmi może i wyzwalająco, ale ja się takich wizji boję.
Poznaliśmy laureatów ogólnopolskiego konkursu „Architektura Betonowa”
Krzysztof Tajduś – Akademia Górniczo-Hutnicza (od 2023 r.), wcześniej związany Plinko bezpieczna gra z Instytutem Mechaniki Górotworu Polskiej Akademii Nauk oraz Technische Universität Bergakademie Freiberg w Niemczech. Specjalista zajmujący się zagadnieniami budownictwa podziemnego, mechaniki skał i gruntów, międzynarodowy ekspert w zakresie wpływu prac podziemnych, w tym szczególnie tunelowych na powierzchnię i obiekty budowlane. Autor oraz współautor ponad 90 ekspertyz, projektów z zakresu geomechaniki i budownictwa podziemnego, wykonywanych w kraju (ok. 50) i na świecie (ponad 40), m.in. W Niemczech, Republice Czeskiej, Holandii, Francji.
Architekt z PK w Komisji Zrównoważonego Rozwoju przy Międzynarodowej Unii Architektów
Jego dorobek naukowy, między innymi z obszaru architektury współczesnej to ogromny wkład, który będzie służył kolejnym pokoleniom. Straciliśmy wyjątkowego człowieka, który pogodą ducha potrafił zarażać jak nikt inny. Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana prof. dr. hab. Andrzeja Białkiewicza – zasłużonego Rektora i Prorektora Politechniki Krakowskiej im.
Prezentacja instalacji artystycznej poświęconej twórczości Adolfa Szyszko-Bohusza w Muzeum PK
Zapraszamy do śledzenia strony #PoznajmySię oraz naszych kont na Instagramie oraz Facebooku. Z tym niełatwym zadaniem postanowili zmierzyć się studenci Politechniki Krakowskiej – Anna Kordaszewska i Jakub Knapek. „FF-Flora Frontier” zasługuje na wyróżnienie. Praca studentów PK znalazła się w gronie 30 najlepszych pomysłów zakwalifikowanych do finałowej rundy konkursu. Mimo tak bogatego kulturalnego i architektonicznego dorobku, Krzysztof Trebunia-Tutka zawsze z dumą podkreślał swoje politechniczne związki. Wielokrotnie publicznie wyrażał dumę z ukończenia studiów na krakowskiej uczelni.