Zagraj w nowoczesnym kasynie online
Powstało ono w ramach programu Inkubator Innowacyjności 4.0 pod opieką Centrum Transferu Technologii – Politechnika Krakowska. Studenci Michał Iwański oraz Mikołaj Mauer eksponowali rozwiązanie w ramach Strefy Nauki i Start-up’ów. Początek 2024 roku to intensywny czas dla INTECH PK. Spółka była obecna na dwóch międzynarodowych imprezach targowych – POLAGRA PREMIERY i BUDMA, na których przedstawiła rozwiązania opracowane przez naukowców Politechniki Krakowskiej. Tego typu wydarzenia stanowią doskonałą okazję do zaprezentowania możliwości uczelni, w której powstają wynalazki służące różnym branżom przemysłu.
PK i GUM podpisały porozumienia umożliwiające realizację projektów w programie „Polska Metrologia”
Porozumienie otwiera także drogę do współpracy patronackiej nad kierunkami studiów związanych ze zrównoważonym rozwojem oraz organizacji wspólnych szkoleń i praktyk dla studentów Politechniki w Grupie Azoty. „Tube runner”, a więc koncepcja pojemnika przeznaczonego do transportu małych obiektów i materiału biologicznego w placówkach medycznych to zwieńczenie studiów inżynierskich Natalii Łakoma. Jej praca została doceniona i znalazła się w zestawieniu Dyplomów FNC 2023, a więc najlepszych prac dyplomowych absolwentów polskich uczelni artystyczno-projektowych. Do 31 marca trwa głosowanie internautów, będące kolejnym etapem konkursu. Zachęcamy do oddania głosu na dyplom inż.
Lokalna tożsamość w zgodzie z architekturą. Studenci PK zaprojektowali dom kultury w Głogoczowie
- Obecne zaangażowanie studentów budownictwa PK w odnowę “Łupinki” jest hołdem dla tych studentów, dzięki którym ona wciąż istnieje.
- Pełnią one funkcje ciał doradczych i opiniodawczych.
- Na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej (w budynku dawnego Instytutu Materiałów i Konstrukcji Budowlanych) otwarto także – po całkowitej metamorfozie – salę dydaktyczną pod patronatem firmy GSBK Biuro Konstrukcyjne.
- Stacji bazowych pokrywających zasięgiem cały kraj, w tym już ponad 1900 stacji 5G, co pozwala dostarczyć wiarygodną analizę tego, jak i gdzie poruszają się ludzie i ich grupy, opartą na danych z sieci mobilnej.
- Przykładem jest chociażby dofinansowanie do żłobków, przedszkoli czy klubów dziecięcych.
- Publikacja podzielona jest na kilka rozdziałów.
Kształcenia i współpracy z zagranicą dr hab. Katarzyna Bizon, dziekani Wydziałów Inżynierii Lądowej oraz Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej dr hab. Maciej Sułowicz, prof. PK, kanclerz PK Agnieszka Kostecka-Stec, a także liczne grono uczestników projektu, przedstawicieli firm i podmiotów go wspierających. Gospodarzem warsztatów była Politechnika Krakowska przy organizacyjnym współudziale Hochschule Bremen z Niemiec oraz Polytechnic Institute of Bragança z Portugalii. Uczelnie te należą do Uniwersytetu Europejskiego STARS EU, czyli międzynarodowego partnerstwa dziewięciu uczelni, w którym Politechnika Krakowska integruje się z partnerami w celu osiągnięcia najwyższego poziomu nauczania i badań jako uniwersytet przyszłości. Warsztaty realizowane są w ramach działania TIG „Living Spaces”.
Innowacje w drogownictwie rodzą się na Politechnice. Absolwent PK nagrodzony w ogólnopolskim konkursie
Złotym partnerem konferencji jest firma Hexagon. Na Politechnice Krakowskiej rozpoczyna działalność Laboratorium Ultraprecyzyjnych Pomiarów Współrzędnościowych. Nowe centrum badawcze zostało oficjalnie otwarte w czwartek 25 kwietnia 2024 r. Na kampusie Politechniki w krakowskich Czyżynach. Dysponuje światowej klasy aparaturą do wykonywania najdokładniejszych pomiarów świata w skali od nano do wielkogabarytowej. Takie pomiary są kluczem do rozwijania najbardziej zaawansowanych technologii we wszystkich gałęziach przemysłu.
Pierwsze posiedzenie Senatu Politechniki Krakowskiej nowej kadencji
Jej wiedza ujęta w pracy dyplomowej zachwyciła jury konkursu zorganizowanego przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych. Słowo do społeczności uczelni skierowały prezes Stowarzyszenia Wychowanków PK Izabela Paluch i przewodniczący Samorządu Studenckiego Mateusz Dąbrowski. List wojewody małopolskiego Jana Krzysztofa Klęczara odczytała pierwsza zastępca wojewody Elżbieta Achinger. Przedstawiciele firm, które poszukują funduszy na dofinansowanie innowacyjnych rozwiązań, będą mogły porozmawiać z ekspertami sieci Enterprise Europe Network oraz Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Polska Południowo-Wschodnia. Podmioty te na co dzień działają w ramach Centrum Transferu Technologii PK. Wiele powstających na PK innowacji dedykowanych jest takim branżom, jak automatyka i robotyka czy mechanika.
Na Politechnice Krakowskiej trwa rekrutacja na studia II stopnia. Atrakcyjne kierunki czekają
Tutaj faktycznie sztuczna inteligencja może pomóc w identyfikacji podróży zawodowych i innych. Analizy prowadzonego na zlecenie miasta Kompleksowego Badania Ruchu dokonał dr hab. Jacek Chmielewski, prof. Politechniki Krakowskiej z Katedry Systemów Transportowych Wydziału Inżynierii Lądowej plinko PK, członek Rady Naukowo-Technicznej ds. W rozmowie zdradza pierwsze wnioski z badań i tłumaczy, co z nich wynika w perspektywie planów rozwoju systemu transportowego Krakowa i budowy metra.